Czy twarda woda jest szkodliwa dla suchej skóry?

Jaki szampon stosować do suchej skóry głowy

Czy wiesz, że poziom pH wody odgrywa ważną rolę w tym, jak wpływa ona na skórę? Odczyn pH wody określa czy woda jest zasadowa czy kwaśna. Wysokie pH może powodować problemy skórne, ponieważ minerały znajdujące się w wodzie o wysokim pH nie rozpuszczają tak dobrze mydła. Używanie miękkiej wody ochroni Twoją skórę i włosy. Jeśli martwisz się o suchą skórę, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jak wybrać odpowiedni rodzaj wody dla swojej skóry.

Twarda woda przyczyną suchej skóry

Jeśli masz system twardej wody, nie jesteś sam! Sucha skóra to powszechny problem w sezonie zimowym, a w wielu rejonach świata – przez cały rok. Zbadaj swoją wodę, aby dowiedzieć się, czy to ona jest przyczyną Twoich problemów ze skórą. Jeśli masz suchą skórę lub włosy, możesz rozwiązać ten problem na wiele sposobów. Poniżej wymieniono kilka sposobów rozwiązania problemów z wodą.

Po pierwsze, twarda woda zawiera nadmierną ilość minerałów – część ta została przygotowana przez zespół serwisu Animals.com.pl. Ta zawartość minerałów utrudnia rozpuszczanie mydeł, detergentów i innych środków czyszczących. Pozostawia to osad z mydła i może prowadzić do zatkania porów. Co gorsza, minerały mogą negatywnie wpływać na skórę, powodując jej wysuszenie i łuszczenie się. Jeśli masz problemy z suchą skórą, rozważ zainstalowanie zmiękczacza wody. Te zabiegi poprawią ogólny stan zdrowia i wygląd Twojej skóry.

Twarda woda zaostrza egzemę

Jeśli cierpisz na egzemę, wiesz, że twarda woda może pogorszyć ten stan. Woda zawierająca rozpuszczone minerały nie łączy się dobrze z mydłem, a rezultatem tego jest sucha, zaogniona skóra. Twarda woda zatyka też pory, pozostawiając resztki mydła, które mogą pogarszać stan skóry. Choć większość właścicieli domów nie zastanawia się nad wpływem twardej wody na egzemę, może ona pogorszyć jej stan.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Sheffield dzieci, które mieszkają na terenach z twardą wodą, są o 54% bardziej narażone na rozwój tej choroby. Uważa się, że wiele składników stosowanych w popularnych kosmetykach może pogorszyć stan zdrowia. Te substancje chemiczne zmniejszają ilość piany wytwarzanej przez detergenty, a to z kolei nasila objawy egzemy. Twarda woda również obniża barierę ochronną skóry. W związku z tym, osobom cierpiącym na egzemę często zaleca się używanie większej ilości detergentów.

Twarda woda niszczy włosy

Twarda woda ma wiele skutków dla zdrowia, w tym dla włosów i suchej skóry. Jeśli w Twojej okolicy występuje twarda woda, możesz bardziej dotkliwie odczuwać jej skutki. Jeśli masz włosy o dużej porowatości, minerały wnikają głębiej w strukturę pasm. Osoby z włosami farbowanymi lub poddawanymi zabiegom chemicznym są szczególnie podatne na uszkodzenia spowodowane twardą wodą, podobnie jak osoby z włosami kręconymi. Osoby te mogą również doświadczać suchości i puszenia się włosów z powodu szkodliwego działania wody na włosy.

Chociaż twarda woda jest szkodliwa przede wszystkim dla organizmu, można podjąć kroki, aby chronić włosy i skórę przed tym problemem. Aby usunąć minerały, które pozostawia po sobie twarda woda, można zastosować kurację. Twarda woda może również wpływać na skórę, powodując osadzanie się kamienia na urządzeniach gospodarstwa domowego. Aby rozwiązać ten problem, należy stosować produkty zawierające składniki, o których wiadomo, że są skuteczne w walce z twardą wodą. Na przykład, można użyć odżywki do włosów zawierającej olejek jojoba.

Miękka woda chroni skórę

Twarda woda może powodować uczucie suchości i łuszczenia się skóry, ale w rzeczywistości jej działanie jest odwrotne. Miękka woda zawiera sód i potas, dzięki którym mydło łatwiej się z nią miesza. W rezultacie miękka woda nawilża i oczyszcza skórę, nie pozbawiając jej naturalnych olejków. Miękka woda to także mniejsze prawdopodobieństwo, że po prysznicu będziesz mieć uczucie śliskości. Oto kilka innych korzyści płynących z używania miękkiej wody dla suchej skóry.

Twarda woda również sprawia, że Twoja skóra jest podatna na podrażnienia, ponieważ zawiera minerały, które obniżają naturalny poziom nawilżenia skóry. Twarda woda może również prowadzić do rozwoju pewnych problemów zdrowotnych, takich jak egzema, która dotyka ponad 8% dzieci i 10% dorosłych. Twarda woda może również powodować podrażnienia, pękanie i swędzenie skóry. Ponadto dzieci narażone na kontakt z twardą wodą są bardziej narażone na egzemę – chorobę skóry charakteryzującą się czerwonymi i zaognionymi ranami. Ponadto twarda woda może powodować inne problemy, w tym nadmiar chloru, który może uszkadzać skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top