Przyczyny bardzo suchej skóry po 50. roku życia – jak ją wyleczyć

Przyczyny bardzo suchej skóry po 50. roku życia - jak ją wyleczyć

Jeśli po 50 roku życia doświadczasz bardzo suchej skóry, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy istnieje tego przyczyna. W tym artykule poznasz przyczyny powstawania suchej skóry, a także sposoby na przywrócenie jej dawnego stanu. Poznasz także najczęstsze przyczyny suchości skóry, w tym hydrokortyzon, zbyt częste mycie i leki.

Złuszczanie skóry

Złuszczanie skóry to naturalny sposób usuwania martwych komórek naskórka i stymulowania produkcji nowych komórek skóry. Proces ten jest ważny, ponieważ z wiekiem skóra w naturalny sposób traci wilgoć i kolagen – słowa te pochodzą od redaktora strony york-fitness.pl. Usuwając te martwe komórki, można zwiększyć obrót komórkowy i zapobiec łuszczeniu się skóry. Złuszczanie zmniejsza również potrzebę kupowania drogich kremów nawilżających. Jednak wiele kobiet, które po 50. roku życia mają bardzo suchą skórę, może wahać się przed złuszczaniem.

Hydrokortyzon

Hydrokortyzon do skóry bardzo suchej to skuteczna kuracja dla skóry, która bardzo swędzi lub jest bardzo sucha. Może być stosowany w postaci lotionu lub maści. W ciężkich przypadkach konieczne może być zastosowanie maści i kremów dostępnych na receptę. Jeśli hydrokortyzon nie jest skutecznym lekiem dla Twojej skóry, powinieneś skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania porady. Specjaliści ci przepiszą miejscowo maść lub krem zawierający 1% hydrokortyzonu.

Zbyt częste mycie

Sucha skóra może być problemem w miarę starzenia się. Z wiekiem skóra staje się cieńsza i wytwarza mniej olejków potrzebnych do utrzymania jej wilgotności. Nadmierne mycie sprawia, że skóra pęka i staje się sucha. Aby tego uniknąć, używaj letniej wody, myj ręce delikatnie i unikaj mydeł na bazie alkoholu. Zawsze osuszaj skórę czystą szmatką, zamiast pocierać. Wybierając krem nawilżający, wybieraj taki, który nie zawiera barwników ani substancji zapachowych. Krem lub maść jest lepsza niż balsam, ponieważ zawiera więcej olejków.

Leki

Jeśli masz bardzo suchą skórę, być może cierpisz na problem skórny, który wpływa na Twój ogólny stan zdrowia. Stan ten może powodować dyskomfort, utrudniać sen, a nawet powodować pękanie lub powstawanie plam na skórze. Oprócz wpływu na ogólny stan zdrowia, suchość skóry może również wpływać na skuteczność działania leków wydawanych na receptę. Jeśli masz bardzo suchą skórę, odwiedź swojego lekarza pierwszego kontaktu lub dermatologa z certyfikatem w celu postawienia dokładnej diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia.

Stres

Sucha skóra jest główną przyczyną matowej cery. Kiedy skóra jest sucha, martwe komórki gromadzą się na jej powierzchni, co sprawia, że cera wygląda na pozbawioną blasku i nierówną. Stres może wpływać na skórę, zwiększając jej podatność na zmarszczki i przesuszenie. Stres może wpływać na zdolność skóry do samoregeneracji, niezależnie od tego, czy masz do czynienia z pilnym terminem, kłócisz się ze współmałżonkiem, czy też wprowadzasz poważne zmiany w swoim życiu.

Cold

Gdy kobieta zbliża się do pięćdziesiątki, jakość jej skóry zaczyna się pogarszać. Ponieważ nasza skóra ma osłabioną funkcję bariery ochronnej i produkuje mniej tłuszczu, jej jakość zaczyna się pogarszać. Najlepszym rozwiązaniem jest włączenie składników nawilżających do rutynowej pielęgnacji skóry. Jeannette Graf, dermatolog z Nowego Jorku, poleca kremy zawierające retinol, hydrolizowany kolagen i peptydy.

Zbyt dużo słońca

Jeśli doświadczyłaś suchości skóry po 50. roku życia, być może zastanawiasz się, co zrobić, aby ją wyleczyć. Chociaż Twoja skóra może być naturalnie sucha, nie jest niczym niezwykłym, że staje się bardzo sucha po zbyt długim przebywaniu na słońcu. Jednak u niektórych osób problem ten jest objawem choroby podstawowej lub problemu skórnego. Jeśli skóra staje się tak sucha, że pęka i pojawiają się na niej wykwity, jest to prawdopodobnie oznaka poważniejszego problemu. Zawsze najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem z certyfikatem, który ustali przyczynę i zaleci odpowiednie leczenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top