Sucha skóra na łokciach – czym smarować

Sucha skóra na łokciach - czym smarować

Nie ma nic gorszego niż sucha skóra na łokciach. Są one grubsze niż inne obszary skóry i mają mniej porów. Bez względu na to, czy suchość skóry jest spowodowana stylem życia, czy też chorobą skóry, jest to uciążliwy problem, któremu możesz zaradzić poprzez sumienne nawilżanie. Aby natłuścić łokcie, wypróbuj poniższe proste domowe sposoby:

Burt’s Bees salve

Najlepszym sposobem zapobiegania suchości skóry na łokciach jest regularne stosowanie kremu nawilżającego. Krem nawilżający należy stosować po prysznicu i przed snem. W łagodzeniu suchości łokci może pomóc także zmiana stylu życia, w tym branie chłodnego prysznica. Należy także pić dużo wody, zwłaszcza w dni, gdy w domu panuje duża wilgotność. Ponadto należy nosić miękkie ubrania, aby chronić łokcie – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony funduszgrantowy.pl.

Aquaphor

Stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego na łokcie ma kluczowe znaczenie dla złagodzenia suchości. Stosuj go codziennie, po prysznicu i przed snem. Oprócz stosowania kremu nawilżającego, zmiany w stylu życia mogą zmniejszyć suchość. Pij dużo wody, bierz chłodny prysznic i noś miękkie ubrania, aby chronić skórę na łokciach. Jeśli zauważysz uporczywą suchość na łokciach, może to być oznaką choroby. Rozmowa z lekarzem jest najlepszym sposobem na rozpoznanie tego problemu i ustalenie odpowiedniego dla Ciebie schematu postępowania.

Miód

Jeśli cierpisz z powodu suchej skóry na łokciach, być może zastanawiasz się, czy istnieje naturalny sposób jej leczenia. Suchość skóry na łokciach jest dość powszechnym problemem i może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym warunkami środowiskowymi, narażeniem na działanie szkodliwych substancji chemicznych i podstawowymi problemami medycznymi. Domowe sposoby na suchą skórę na łokciach mogą być bardzo skuteczne w łagodzeniu objawów problemu i zmniejszaniu dyskomfortu. Firma Bionyx oferuje wiele produktów pomocnych w leczeniu suchej skóry na łokciach:

Skórka banana

Jeśli masz problemy z suchymi łokciami, powinieneś spróbować zastosować skórkę banana, aby je nawilżyć. Skórka banana zawiera kwasy tłuszczowe, które natłuszczają skórę. Zawarte w niej przeciwutleniacze są również przydatne w korygowaniu ciemnych plam na skórze. Skórki banana mają wiele zalet leczniczych, a ich stosowanie w leczeniu suchych łokci jest bardzo proste. Po prostu obierz banana i wetrzyj wewnętrzną stronę skórki w łokcie. Spłucz łokcie po 20 minutach i powtarzaj tę czynność dwa lub trzy razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Retinol

Objawy suchej skóry na łokciach są powszechne, dlatego możesz się zastanawiać, co możesz z nimi zrobić. Suchość skóry na łokciach jest powszechna, ponieważ skóra na tej części ciała jest grubsza i ma mniej lipidów ochronnych. Ponadto łokcie są często narażone na działanie czynników środowiskowych, co sprawia, że są szczególnie podatne na odwodnienie i przesuszenie. Inne przyczyny suchości łokci to choroby skóry, problemy zdrowotne lub czynniki drażniące występujące w środowisku.

Olej z awokado

Podobnie jak większość olejów, olej z awokado jest bardzo korzystny dla suchej skóry na łokciach. W rzeczywistości może być nawet pomocny w leczeniu popękanych pięt. Przed zastosowaniem oleju z awokado na łokciach, upewnij się, że zostały one dokładnie oczyszczone i osuszone. Następnie wetrzyj w nie niewielką ilość oleju z awokado. Powtórz czynność w razie potrzeby. Możesz także użyć oleju z awokado do zmiękczenia skórek. Pamiętaj jednak, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta i skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpisz na jakiekolwiek istniejące wcześniej schorzenia.

Jogurt

Jogurt to świetny sposób na nawilżenie suchej skóry na łokciach. Zawiera on probiotyki i ma właściwości przeciwzapalne. Ponadto działa przeciwstarzeniowo, ponieważ zawiera witaminę C, która wspomaga produkcję kolagenu. Jogurt to lekka i kremowa formuła, która ma wiele zalet. Nakładaj go codziennie na łokcie, a zobaczysz rezultaty już po dwóch tygodniach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top