Skuteczna redukcja cellulitu – czy jest możliwa?

Chuda czy z nadwagą, niska czy wysoka – cellulit nie wybiera. Z tym problemem skórnym zmaga się niemal 90% kobiet na świecie. Sposobów na to, jak pozbyć się cellulitu jest mnóstwo. Ale czy wszystkie są skuteczne? Niekoniecznie. Jedne działają lepiej, inne gorzej, a jeszcze inne w ogóle. Jak znaleźć skuteczną metodą redukcji cellulitu? Podpowiadamy.

Cellulit – w czym tkwi problem?

Złe nawyki żywieniowe, zbyt ciasne ubrania, a nawet alkohol i siedzący tryb życia potrafią przyczynić się do powstania cellulitu, czyli tak zwanej pomarańczowej skórki. Dolegliwość ta powstaje w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego – produkty przemiany materii nie są wydalane z organizmu, a odkładane w komórkach tłuszczowych. Cellulit powstaje również na skutek nieprawidłowości występujących w obrębie podskórnej tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej.

Czynniki powodujące powstawanie cellulitu to m.in.:

  • żeńskie hormony płciowe (głównie estrogen),
  • predyspozycje genetyczne,
  • stany zapalne w tkance podskórnej na skutek zwiększenia masy ciała,
  • spadek poziomu kolagenu w skórze,
  • siedzący tryb życia i niska aktywność fizyczna,
  • niezdrowa dieta (wysoko przetworzona żywność, używki),
  • nieodpowiednie ubrania, np. obcisłe spodnie.

Skorzystaj z zabiegów na cellulit w klinice medycyny estetycznej

Na drogeryjnych półkach można spotkać się z ogromnym wyborem kosmetyków o potencjalnie antycellulitowym działaniu. Są one jednak mało skuteczne i na pewno nie są w stanie zredukować cellulitu w zaawansowanej postaci. Jeśli zależy Ci na rzeczywistych efektach, powinnaś wypróbować zabiegi medycyny estetycznej, pamiętając o jednoczesnej zmianie nawyków żywieniowych i zwiększeniu aktywności fizycznej. Zabiegi na cellulit proponowane przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie to m.in.:

Zabieg Onda

Onda Deka to innowacyjna metoda redukcji cellulitu. Urządzenie wykorzystuje technologię Coolwaves™️, która wykazuje wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej – zarówno tej zlokalizowanej głębiej, jak i powierzchniowej tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu. Mikrofale niszczą komórki tłuszczowe bez uszkadzania skóry i otaczającej tkanki. Oprócz niszczenia komórek tłuszczowych zabieg Onda działa również na tkankę łączną, umożliwiając skórze produkcję nowego kolagenu, wygładzając widoczne grudki i guzki, które nadają skórze efekt „skórki pomarańczowej”. W niedawnym badaniu opublikowanym w Journal of Plastic and Pathology Dermatology pacjenci z cellulitem na pośladkach i udach leczeni urządzeniem Onda w 30-dniowych odstępach zauważyli 100% poprawę w wyglądzie skóry, a aż 85% zgłosiło istotne zmiany.

Endermologia

Jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów antycellulitowych. Redukcja cellulitu możliwa jest poprzez zastosowanie intensywnego masażu przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie rolki, zmotoryzowaną klapkę oraz system próżniowy. W trakcie zabiegu skóra masowana jest w wielu kierunkach, co pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej, usprawnia krążenie limfy oraz stymuluje przebudowę kolagenu w skórze. To wszystko wspomaga skuteczną redukcję cellulitu. Endermologię warto łączyć z innymi zabiegami. Optymalne efekty przynosi seria co najmniej 10 zabiegów.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa, nazywana też falą akustyczną, to patent opracowany przez markę Storz Medical. Celem fali uderzeniowej jest wprawienie komórek tkanki łącznej w drgania, co wpływa na poprawę napięcia i elastyczności skóry oraz rozbicie powierzchniowych złogów tłuszczu odpowiedzialnych za powstawanie pomarańczowej skórki. Zabieg urządzeniem Storz Medical pozwala na redukcję cellulitu nawet w zaawansowanej formie, czyli III i IV stadium zwłóknienia.

Skuteczna redukcja cellulitu jest możliwa

Chociaż cellulit wydaje się być oporny na wiele metod wyszczuplania, jego skuteczne usuwanie jest jak najbardziej możliwe. Ważne jest przede wszystkim dopasowanie odpowiedniej terapii. Z pomocą profesjonalnych zabiegów antycellulitowych można całkowicie pozbyć się pomarańczowej skórki.Dowiedz się więcej na temat skutecznych zabiegów na cellulit – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top