Jak leczyć suchą skórę głowy u dziecka

Jak leczyć suchą skórę głowy u dziecka

Najlepszą metodą leczenia suchej skóry głowy u dziecka jest oliwa z oliwek lub szampon z oliwą z oliwek. Nałóż ją delikatnie na skórę głowy i usuń płatki. Pozostaw na skórze przez 10 minut, a następnie spłucz łagodnym szamponem. Powtarzaj czynność raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od nasilenia dolegliwości – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu beautyone.pl. Gdy dziecko przebywa na zewnątrz, trzymaj je pod przykryciem i używaj czapki. Stosować szampon odżywczy dla noworodków, aby zapobiec łupieżowi.

Objawy

Objawy suchej skóry głowy u dzieci mogą się różnić w zależności od dziecka, ale jeśli zauważysz ten problem u swojego dziecka, możesz potrzebować pomocy medycznej. Przyczyną suchej skóry głowy u dzieci mogą być choroby podstawowe, takie jak egzema i łojotokowe zapalenie skóry. Jeśli zauważysz tę przypadłość na głowie dziecka, spróbuj użyć olejku mineralnego lub szamponu dla dzieci, aby zmiękczyć płatki. Jeśli nie jesteś pewna, co zrobić z suchą skórą głowy dziecka, spróbuj delikatnych technik szczotkowania.

Łojotokowe zapalenie skóry, czyli czapka kołyski, może powodować czerwone plamy na głowie. Stan ten jest spowodowany nagromadzeniem się łoju lub grzybów. Możesz pomóc dziecku poradzić sobie z kołyską, częściej myjąc włosy i smarując dotknięte nią miejsce oliwką. Swędzenie może stać się tak silne, że dziecko może popękać skóra lub naczynia krwionośne. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości konieczne może być zastosowanie antybiotyków doustnych lub lotionu leczniczego.

Przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn suchej skóry głowy u dzieci jest nagromadzenie się łoju na skórze głowy. W takiej sytuacji na skórze głowy może rosnąć grzyb zwany Malassezia globosa, który powoduje łuszczącą się, swędzącą wysypkę. Zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju, ale może wymagać doustnych antybiotyków lub szamponu leczniczego, aby się jej pozbyć.

Inne przyczyny suchości skóry głowy u dzieci to egzema i łojotokowe zapalenie skóry. Choć nie jest to choroba zakaźna, w miarę wzrostu dzieci mogą wymagać sporadycznego leczenia. Niektóre czynniki genetyczne powodujące suchość skóry mogą utrzymywać się przez całe dzieciństwo, ale wiele z nich można leczyć lub całkowicie wyeliminować. U dzieci z suchą skórą głowy mogą w późniejszym okresie życia wystąpić także inne choroby skóry. Nie ma powodów do obaw, o ile zachowana jest odpowiednia higiena i właściwa pielęgnacja pieluszkowa.

Leczenie

W większości przypadków leczenie suchej skóry głowy u dzieci nie wymaga wizyty u pediatry, ale niektóre przypadki nadmiernie suchej skóry mogą wymagać bardziej intensywnych działań. Niektóre rodzaje suchej skóry mogą utrzymywać się w wieku dorosłym, a nawet prowadzić do alergii. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele domowych sposobów leczenia tego schorzenia. Choć lekarz może zalecić stosowanie leków na receptę, często można rozwiązać ten problem samodzielnie.

Jednym z najlepszych sposobów leczenia suchej skóry głowy u dziecka jest stosowanie szamponu dla dzieci. Niektóre szampony mogą zawierać minerały, które mogą rozluźnić łuski. Podczas kąpieli dziecka należy wmasować szampon w skórę głowy. Spróbuj użyć szamponu przeciwłupieżowego. Pamiętaj, aby podczas kąpieli dziecka nie wkładać go do oczu; produkty te mogą je szczypać. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać włosy dziecka i osuszyć je.

Mustela Szampon w piance do suchej skóry głowy dla noworodków

Szampon w piance Mustela do suchej skóry głowy dla noworodków, zawierający 99% składników pochodzenia naturalnego, skutecznie usuwa ciemieniuchę i pozostawia skórę dziecka gładką i pachnącą świeżością. Nie podrażnia również oczu. Produkt jest bezpieczny do stosowania na skórę normalną. Szampon jest wystarczająco łagodny dla noworodków i nie szkodzi oczom dziecka.

Formuła piankowego szamponu Mustela do suchej skóry głowy u noworodków została opracowana z myślą o delikatnej skórze i zapobiega powstawaniu łupieżu i kołysek. Jest w 99% pochodzenia roślinnego i zawiera opatentowaną Perseozę z awokado, która chroni delikatną barierę skórną i zachowuje bogactwo komórkowe skóry głowy. Kolejną pozytywną cechą produktu jest jego pompka spieniająca.

Szampon przeciwłupieżowy bez recepty

Jeśli szampon przeciwłupieżowy bez recepty nie rozwiązuje problemu, konieczna może być wizyta u lekarza. Łupież u niektórych dzieci jest wynikiem działania innych czynników, takich jak zimna pogoda, sucha skóra lub egzema. Inne czynniki mogą obejmować nagromadzenie produktów lub brak nawilżenia. Aby zapobiec swędzeniu, jakie wywołuje łupież, najlepiej wybrać szampon przeznaczony specjalnie dla dzieci.

Pomocny może być szampon przeciwłupieżowy dla dzieci przeznaczony do skóry wrażliwej. Nie powinien on zawierać silnych substancji chemicznych, które mogłyby podrażnić skórę dziecka. Jeśli dziecko ma wrażliwe oczy lub wysypkę, postaraj się znaleźć preparat nie zawierający łez. Wiele dostępnych bez recepty szamponów przeciwłupieżowych dla dzieci zawiera szkodliwe składniki.

Choroby skóry związane z suchością skóry głowy

Suchość skóry głowy nie jest niczym niezwykłym u niemowląt. U niemowląt problem ten jest zwykle spowodowany schorzeniem skóry zwanym łojotokowym zapaleniem skóry u dzieci (znanym także jako czapeczka w kołysce) i zazwyczaj nie wymaga leczenia. W niektórych przypadkach wokół nosa i powiek może pojawić się brązowa lub żółta skorupa. Inne objawy to zaczerwienienie, swędzenie i łuszczenie się skóry. Stan ten jest na ogół nieszkodliwy i tylko u 7% niemowląt objawy utrzymują się w miarę wzrostu.

Dzieci z hiperkeratozą skóry głowy są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju atopowego zapalenia skóry. Atopowe zapalenie skóry i łojotokowe zapalenie skóry są związane z łuszczeniem się skóry głowy. Grzybica owłosionej skóry głowy występuje tylko u dzieci rasy czarnej. U dzieci z suchą skórą głowy mogą występować inne choroby skóry wymagające leczenia. Dzieci z łojotokowym zapaleniem skóry i atopowym zapaleniem skóry mają większe ryzyko rozwoju tej choroby niż dzieci rasy białej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top