Dlaczego włosy są suche, gdy skóra głowy jest błyszcząca?

Dlaczego włosy są suche, gdy skóra głowy jest błyszcząca?

Tłusta skóra głowy powoduje uczucie suchości włosów. Dzieje się tak dlatego, że skóra głowy produkuje nadmiar sebum, które nie dociera do końcówek włosów. Najlepiej jest nawilżyć skórę głowy, aby złagodzić suchość włosów. W niektórych przypadkach osoby cierpiące na łupież mają także suche końcówki. Te dolegliwości mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników, ale wszystkie mają podobne przyczyny.

Najczęstsze błędy, które powodują uczucie suchości włosów, gdy skóra głowy jest tłusta

Tłuste włosy mogą być irytujące, a jeszcze gorzej, gdy nie można ich ukryć pod czapką. Jeśli kiedykolwiek miałaś przetłuszczające się włosy, wiesz, jak bardzo może to być frustrujące. O ile uczucie tłustości jest normalne, o tyle mycie włosów co kilka dni może być irytujące. Oto kilka najczęstszych błędów, które powodują uczucie suchości włosów, gdy skóra głowy jest tłusta.

Zbyt częste mycie włosów szamponem: Nadmierne mycie włosów może pozbawić je naturalnych olejków i sprawić, że będą wyglądały na tłuste. W odpowiedzi na to skóra głowy zaczyna produkować więcej oleju. Nadmierne mycie włosów jest jednym z najczęstszych błędów powodujących przetłuszczanie się włosów. Zamiast nadmiernie myć włosy, spróbuj użyć suchego szamponu i ograniczyć mycie włosów. Dzięki temu włosy będą miały więcej czasu między kolejnymi myciami, a skóra głowy nie będzie produkować nadmiaru oleju.

Nie spłukujesz odżywki: Odżywianie włosów jest ważne, ale stosowanie odżywki na skórę głowy przyczyni się do jej przetłuszczenia. Jeśli jednak nie zmyjesz odżywki po każdym użyciu, możesz doprowadzić do obciążenia włosów. Jeżeli Twoje włosy są tłuste, użyj odżywki bez spłukiwania lub maski do włosów. Pomoże to w walce z tłuszczem i zapewni włosom nawilżenie.

Tłusta skóra głowy to oznaka nadmiaru sebum

Nadmiar oleju wydzielanego przez skórę głowy nazywany jest sebum. Problem polega na tym, że zbyt duża ilość oleju zatyka mieszki włosowe, co powoduje tłusty, oleisty wygląd. Nadprodukcja sebum jest częstą przyczyną wypadania włosów i łupieżu. Może być również spowodowana niewłaściwą dietą i poziomem stresu. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów radzenia sobie z nadmiarem oleju we włosach.

Choć nadmierna produkcja oleju jest dziedziczna, może być także spowodowana pewnymi czynnikami, takimi jak zmiany klimatu lub pór roku, niewłaściwa dieta i stosowanie produktów do stylizacji. Niektóre leki również mogą przyczyniać się do przetłuszczania się skóry głowy. Możesz podjąć kroki, by zminimalizować produkcję oleju przez skórę głowy i zmniejszyć jej widoczność, stosując bardziej zrównoważoną dietę i rutynę pielęgnacji włosów. Unikaj dotykania włosów, gdy są tłuste. Szczotkowanie włosów to niepotrzebny sposób na rozprowadzanie tłuszczu, co może pogorszyć sytuację.

Jedną z najczęstszych oznak przetłuszczania się skóry głowy jest łupież. Oleista skóra głowy przyciąga brud, łupież i inne zanieczyszczenia, zatykając pory i blokując mieszki włosowe. Powoduje to wypadanie włosów i zahamowanie ich wzrostu. Ponadto może nawet powodować trądzik, który jest oznaką nadmiernego wydzielania sebum. Jaki jest więc najlepszy sposób na tłustą skórę głowy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Nawilżanie skóry głowy może złagodzić suchość włosów

Jednym ze sposobów na złagodzenie problemu przetłuszczających się włosów jest nawilżenie skóry głowy. Możesz to zrobić, mieszając zwykły jogurt z dobrze ubitym jajkiem i wmasowując go w skórę głowy. Możesz także spróbować nałożyć na skórę głowy trochę oleju z awokado lub wymieszać go z bananami, aby uzyskać naturalny efekt. Olejek bananowy jest dostępny w sklepach ze zdrową żywnością zarówno w postaci płynnej, jak i w postaci pasty.

Różne olejki eteryczne mogą pomóc w złagodzeniu objawów suchej skóry głowy. Możesz także spróbować użyć olejków eterycznych, ale pamiętaj, by rozcieńczyć je olejem nośnikowym, jeśli jesteś na nie uczulony. Po przygotowaniu mieszanki nanieś jej niewielką ilość na obszar dotknięty problemem za pomocą opuszka palca lub wacika. Skoncentruj się na obszarach, które są najbardziej suche. Nakładaj olejek okrężnymi ruchami, aż do całkowitego pokrycia miejsc dotkniętych problemem.

Nawilżanie skóry głowy to prosty sposób na przywrócenie jej wilgotności. Ciało naturalnie nawilża skórę głowy za pomocą olejku zwanego sebum. Czasami narażenie na działanie czynników atmosferycznych, stylizacja włosów lub stan skóry głowy mogą prowadzić do jej przesuszenia. Możesz przygotować pastę z awokado, ucierając awokado z jajkiem. Pozostaw pastę na włosach na około 15 do 20 minut, a następnie dokładnie spłucz. Innym sposobem na nawilżenie skóry głowy jest dodanie do włosów bananów. Banany są bogate w potas – minerał, który pomaga skórze głowy zatrzymać wilgoć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top