Sucha skóra na penisie – co robić

Sucha skóra na penisie - co robić

Jeśli cierpisz z powodu suchej skóry na penisie, być może zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby ją nawilżyć. Możesz spróbować użyć szamponu dla dzieci lub hipoalergicznego proszku do prania, aby zapobiec wysuszeniu. Aby zapobiec przedostawaniu się środka plemnikobójczego do penisa, rozważ użycie prezerwatywy wykonanej z silikonu lub poliuretanu. Podczas stosunku możesz także używać lubrykantu. Im więcej środka nawilżającego w penisie, tym bardziej komfortowe uczucie podczas seksu.

Kontaktowe zapalenie skóry

Istnieje kilka różnych powodów, dla których mężczyzna może doświadczać suchości skóry na penisie. Przyczyny te mogą mieć charakter medyczny lub środowiskowy. Inną przyczyną suchości skóry na penisie może być pojawienie się owrzodzeń pełzakowych, będących objawem kiły. Wreszcie, przyjmowanie niektórych codziennych leków może również powodować suchość skóry na penisie. W takim przypadku ważne jest, aby zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy.

Egzema

Suchą skórę na penisie można łatwo leczyć w domu, jednak jeśli dolegliwości nie ustępują, należy udać się do lekarza. Suchość skóry na penisie może być również spowodowana czynnikami wewnętrznymi, takimi jak masturbacja, która może podrażniać skórę. Odpowiednie do tego celu są środki nawilżające, które nie zawierają dodatków – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony Witamineo. Możesz także rozważyć nałożenie środka nawilżającego na penisa po masturbacji, aby złagodzić skórę.

Zakażenie grzybicze

Candida albicans jest najczęstszą przyczyną zakażenia drożdżakowego prącia. Rozwija się ona w wilgotnych miejscach, w tym na penisie. Mężczyźni są bardziej podatni na rozwój tego schorzenia z powodu niedostatecznej higieny lub stosowania antybiotyków. Nieleczona choroba może prowadzić do zapalenia łysiny, czyli stanu zapalnego główki penisa, który może powodować gęstą, białą wydzielinę. Dostępne jest jednak leczenie.

Właściwe nawilżanie

Chociaż suchość skóry penisa zwykle nie jest powodem do niepokoju, należy zgłosić się do lekarza, jeśli problem nie ustępuje lub się nasila. Jeśli jednak chcesz zapobiec pękaniu skóry penisa, możesz wypróbować kilka domowych sposobów. Podczas gdy masturbacja i seks mogą podrażniać skórę, nawilżanie i naturalne środki nawilżające mogą pomóc. Ponadto, może to również pomóc w zapobieganiu powstawania suchych plam.

Przyjmowanie Benadrylu

Jeśli masz problemy ze snem lub koncentracją, przyczyną może być wysypka na penisie. Wysypka może być spowodowana przez różne czynniki, w tym jedzenie, alkohol i prezerwatywy wykonane z lateksu. Oprócz tych powszechnych czynników drażniących, przyjmowanie Benadrylu na suchą skórę penisa może być także oznaką choroby wenerycznej.

Stosowanie balsamów lub maści

Objawy suchej skóry na penisie mogą być różne – od intensywnego swędzenia po pęcherze wypełnione płynem. Suchość skóry może być spowodowana łuszczycą lub egzemą. Obie te przyczyny można leczyć, stosując miejscowe kortykosteroidy o niewielkim nasileniu. W przypadku suchej skóry prącia, krem przeciwgrzybiczy również może pomóc w złagodzeniu objawów. Jeśli żaden z tych sposobów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem.

Stosowanie kremu steroidowego

Stosowanie kremu steroidowego na suchą skórę na ciele, a zwłaszcza na penisa, wiąże się z wieloma zagrożeniami. Sucha skóra na penisie jest szczególnie delikatna i może pogorszyć stan infekcji grzybiczej lub bakteryjnej. Jeśli podejrzewasz u siebie taką chorobę, zgłoś się do lekarza w celu przeprowadzenia dalszych badań. W międzyczasie naturalny środek nawilżający, taki jak olej kokosowy, może pomóc w złagodzeniu suchości skóry. Powinieneś także unikać stosowania na penisie produktów zapachowych lub chemicznych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top