Domowe sposoby na bardzo suchą skórę

Czego nie należy stosować w przypadku skóry tłustej?

Istnieje kilka domowych sposobów na bardzo suchą skórę, które możesz wypróbować. Możesz także wypróbować naturalne składniki, takie jak aloes, płatki owsiane, olejek jojoba i komonica, które są znane z tego, że pomagają skórze suchej. Przeczytaj dalej, aby zapoznać się z najpopularniejszymi środkami zaradczymi dla bardzo suchej skóry. Mogą one nie być odpowiednie dla wszystkich, dlatego przed zastosowaniem tych metod należy skonsultować się z dermatologiem.

Aloe vera

Doskonałym naturalnym środkiem na bardzo suchą skórę jest stosowanie żelu aloesowego jako miejscowego preparatu nawilżającego. Aloes to roślina o trójkątnym kształcie i trzech warstwach, z których najbardziej wewnętrzna zawiera 99% wody i ogromną ilość dobroczynnych składników odżywczych. Żel i miąższ aloesowy są stosowane w wielu produktach kosmetycznych. Korzyści ze stosowania aloesu na twarz i ciało jest wiele i jest to świetny sposób na pielęgnację skóry bez wydawania fortuny.

Mąka owsiana

Mąka owsiana to wspaniały naturalny środek nawilżający do twarzy, który można stosować na bardzo suchą skórę w postaci maseczki domowej roboty. Po prostu zrób pastę z płatków owsianych, wody i rozgniecionego banana, a następnie nałóż ją na twarz i szyję. Pozostaw na piętnaście do dwudziestu minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Proces ten można powtarzać dwa lub trzy razy w tygodniu. Stosowanie płatków owsianych na skórę sprawi, że stanie się ona miękka i gładka, a także poprawi się jej elastyczność.

Olejek jojoba

Jeśli szukasz skutecznego środka nawilżającego dla bardzo suchej skóry, możesz rozważyć zastosowanie olejku jojoba. Jest on doskonały dla Twojej skóry, ponieważ zawiera humektanty, które pobierają wilgoć z powietrza i zamykają ją w skórze. Olejek jojoba można stosować jako środek nawilżający na dzień i na noc jako środek nawilżający na noc. Aby uzyskać ten sam efekt, można stosować olejek jojoba na całe ciało.

Komfrey

Jeśli szukasz domowego sposobu na bardzo suchą skórę, warto wypróbować komfrey. Zioło to jest powszechnie stosowane w leczeniu bólu i podrażnień, a kojące działanie liści sprawia, że jest to doskonały wybór. Dziesiątki związków zawartych w tej roślinie doskonale łagodzą suchą skórę, a ponadto można z niej robić okłady. Najlepsze są świeże liście, ale można też robić okłady z suszonej komfrei.

Maseczka miodowa z komosy

Komosa zawiera wiele substancji łagodzących, które dobrze wpływają na stan skóry. Związki te, mimo że są syntetyczne, mogą łagodzić skórę, wspomagając gojenie się ran. Maseczka z miodem z komosy może zmniejszyć zaczerwienienia i zaostrzenia wyprysków. Aby przygotować maseczkę, należy zmieszać ją z miodem. Zanim jednak użyjesz jej na skórę, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym naturalnym środku.

Ziemia fulerska

Istnieje kilka domowych sposobów na bardzo suchą, szorstką skórę. Składnik ten można łączyć z innymi składnikami, takimi jak sok z cytryny, miód, surowe mleko, a nawet olejki eteryczne, aby uzyskać dodatkowe ukojenie. W połączeniu z mokrym ręcznikiem maseczkę można nałożyć na twarz i spłukać po 20 minutach. Możesz stosować tę maseczkę raz lub dwa razy w tygodniu, aby zmniejszyć oznaki suchości skóry.

Łój wołowy z trawy

Łój wołowy z trawy to bogate źródło kwasów tłuszczowych i witamin, które są skuteczne w przypadku bardzo suchej skóry. Wytwarzany z narządów wewnętrznych bydła karmionego trawą, zawiera duże ilości witaminy E, która wspomaga odmładzanie skóry. Witamina E jest również znana z tego, że zwalcza wolne rodniki, które powodują powstawanie zmarszczek. Jej skład lipidowy i zdolność do wnikania w głąb skóry sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla bardzo suchej skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top