5 rzeczy, których nigdy nie należy robić z suchą skórą

Sucha skóra po basenie - co robić?

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry suchej, czasami najlepsza rada zawiera część „Nie rób tego”. Te 5 podstawowych rzeczy, których nigdy nie należy robić przy suchej skórze to dobre pomysły, ale nie sprawdzają się u wszystkich. Oto, czego powinnaś unikać i jakie są tego powody. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Kolejnym dobrym przykładem jest stosowanie produktów wypełnionych substancjami zapachowymi i wysuszających skórę. Jeśli to możliwe, bierz tylko letni prysznic – część ta została przygotowana przez zespół serwisu 123praca.pl. Nie używaj dezodorantów.

Unikanie składników odwadniających

Możesz znaleźć wiele produktów kosmetycznych, które pomogą Ci w pielęgnacji suchej skóry, ale musisz unikać tych, które zawierają składniki odwadniające. Jamie Davis, asystent profesora klinicznego dermatologii w Mount Sinai School of Medicine, twierdzi, że składniki odwadniające często znajdują się w substancjach zapachowych. Choć nie muszą być one wymienione na etykiecie produktu, mogą pogarszać stan suchej i odwodnionej skóry.

Unikanie produktów wypełnionych substancjami zapachowymi

Wiele produktów do pielęgnacji skóry zawiera ponad 300 składników, w tym substancje zapachowe. Wymóg wymieniania składników tych produktów nie jest wymagany, a często są to informacje poufne. Oznacza to, że wiele osób nie ma pojęcia, co się w nich znajduje. Internetowa społeczność kosmetyczna jest wrogo nastawiona do tych składników, ale dermatolodzy i chemicy kosmetyczni nie zgadzają się z tym. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kremu nawilżającego. Unikanie produktów do skóry suchej z zawartością substancji zapachowych może uchronić Twoją skórę przed niepotrzebnymi podrażnieniami.

Branie letniego prysznica

Branie letniego prysznica to dobra praktyka dla osób z suchą skórą. Gorąca woda pod prysznicem wysusza skórę i sprawia, że staje się ona bardziej podatna na pęknięcia, wysypki i swędzenie. Ciepło może również zaburzyć mikrobiom skóry, który dba o jej nawilżenie. Co więcej, nadmierne ciepło gorącego prysznica może podnieść ciśnienie krwi. Oprócz powyższych korzyści, letnie prysznice są zdrowsze dla skóry i włosów, ponieważ temperatura wody jest odpowiednia do mycia i spłukiwania ciała.

Unikanie dezodorantów

Jeśli masz wrażliwą skórę, spróbuj zmienić dezodorant na naturalny. Soda oczyszczona jest często dodawana do naturalnych dezodorantów. Nie jest ona szkodliwa dla skóry, ale ma zdolność oddziaływania na bakterie. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś zmieniać zapachy i spróbować używać dezodorantów bez sody oczyszczonej. Najlepiej stosować dezodoranty niezawierające sody oczyszczonej lub przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej.

Unikanie kremów z kortykosteroidami

Jeśli szukasz maści lub kremu do stosowania miejscowego na suchą skórę, być może zastanawiasz się nad ich użyciem. Kortykosteroidy mają wiele korzystnych właściwości, ale nie są dobre dla Twojej skóry i powinny być stosowane z umiarem. Miejscowe kortykosteroidy o silnym działaniu są zwykle zalecane tylko w przypadku ciężkiej egzemy. Ważne jest, aby pamiętać, że należy unikać stosowania tych leków na wrażliwe obszary skóry, takie jak pachy.

Unikanie środków nawilżających

Wiele produktów do pielęgnacji suchej skóry zawiera glikol propylenowy, który jest częstym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry. Może on powodować reakcje alergiczne u niektórych osób. Przed użyciem nowych produktów należy zawsze przeprowadzić test płatkowy. Inne skuteczne środki nawilżające to silikony, kwas hialuronowy i aloes. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, wybierz produkt nawilżający zawierający filtr przeciwsłoneczny. Składniki te pomagają zrównoważyć poziom nawilżenia i chronią skórę przed dalszymi uszkodzeniami.

Złuszczanie

Istnieje kilka różnych typów skóry i różne stopnie jej natłuszczenia. Skóra tłusta powinna być złuszczana częściej niż skóra normalna. Jednak nadmierne złuszczanie może powodować zaczerwienienia i podrażnienia. Jeśli masz skórę tłustą, przed rozpoczęciem złuszczania skóry porozmawiaj z dermatologiem. Jeśli nie jesteś pewna, jaka metoda złuszczania powinna być odpowiednia dla skóry tłustej, spróbuj użyć złuszczającego peelingu do twarzy lub szczoteczki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top